Skip to content
  • Facebook
  • Twiter
  • Instagram
  • Youtube
  • Facebook
  • Twiter
  • Instagram
  • Youtube

Federația Sindicatelor din Administrația Națională a Penitenciarelor

  • Oferte speciale
  • Contact
  • Sindicate
  • Mail
  • Toggle search form
FSANP, solicitare privind înlăturarea plafonării la normele de hrană și echipament

FSANP, solicitare privind înlăturarea plafonării la normele de hrană și echipament

Posted on May 26, 2020May 26, 2020 By Sorin Dumitrascu 12 Comments on FSANP, solicitare privind înlăturarea plafonării la normele de hrană și echipament

Conform OUG 114/2018 și anul acesta normele de hrană și echipare se vor mări pe hârtie înainte să se mărească pe carduri (sau deloc). Ar ajuta, deci, dacă apare în timp util un act normativ care să facă o excepție la ceea ce e deja o excepție.

 

Solicitare FSANP -Inlaturare plafonare norme de hrana si echipare.pdf
Solicitare FSANP -Inlaturare plafonare norme de hrana si echipare

În context

https://www.fsanp.com//2020/05/16/anp-clarificari-privind-majorarea-normei-de-hrana/

https://www.fsanp.com//2020/01/09/propuneri-in-parlament-pentru-actualizarea-normei-de-hrana/

https://www.fsanp.com//2020/01/23/document-anp-intructiuni-pentru-salarizarea-personalului-din-penitenciare-in-2020/

sindicat Tags:ANP, FSANP, penitenciar, sindicat

Post navigation

Previous Post: ANP, dispoziții privind organizarea activității de salarizare în sistemul penitenciar
Next Post: MJ, dezbatere publică privind schimbarea din funcție a polițiștilor de penitenciare

Comments (12) on “FSANP, solicitare privind înlăturarea plafonării la normele de hrană și echipament”

  1. Emil says:
    May 26, 2020 at 10:20 am

    Iertați-mă că sunt off topic, dar ce se mai aude de concursuri sau de incadrările pe perioadă determinată? Ambele variante sunt așteptate de foarte multă vreme. La ce să ne așteptăm în viitorul apropiat? Vă mulțumesc!

    1. Sorin Dumitrascu says:
      May 26, 2020 at 10:28 am

      S-a terminat o prima serie. Nu stiu daca mai urmeaza. In viitorul apropiat ne asteptam la concursuri normale.

      1. Alcapraz says:
        May 26, 2020 at 7:56 pm

        Off topic..
        Urez colegilor de la Poarta Albă “Paște fericit”!!!
        Înțeleg că sărbătoresc……. din nou!!!!
        Poate se sesizează și ANP-ul și trimite urgent!! o adresă la Poarta Albă, in legătură cu acordarea drepturilor personalului (salarizare, sporuri, zile libere, etc.) într-o atare situație!!! ???
        P.S. Vor beneficia (din nou) deținuții de “masă festivă”, sau hrana spirituală distribuită de Teodosie ar fi suficientă???
        In ce țară traim……

      2. Scormonici says:
        May 27, 2020 at 4:03 pm

        Din gura unui Director de penitenciar se pare că DG a recomandat ce personal sa beneficieze de celebrul 50% spor de merit. Daca afirmația nu vi se pare gravă sau chiar penala poate obțineți și niste recomandări cu privire la concursurile iminente, că poate unii nu corespund și deja învață degeaba.

  2. Uniforma de vară (tricou) says:
    May 26, 2020 at 11:20 am

    Buna ziua, legat de echipament am o intrebare domnule președinte: există șanse ca pana la sfarsitul anului sa primim în unități “noul” echipament? In cazul in care nu primim nici anul acesta e legal sa purtam ( ne cumpărăm noi ) tricouri inscripționate cu poliția penitenciara și cu noul însemn heraldic pe mânecă?, ca vine vara și nu știm ce echipament sa ne cumpărăm inscripționate sau nu ,pentru a fi în legalitate și a se evita discuțiile.

    1. Sorin Dumitrascu says:
      May 26, 2020 at 11:58 am

      Greu de crezut. De ani de zile ANP promite si nu reuseste.

    2. 111 says:
      May 27, 2020 at 8:57 am

      Va puteți cumpara tricouri care sa îndeplinească condițiile de legalitate din actualul ordin, cel in vigoare . Cand noul ordin va fi aprobat va puteți achiziționa tricouri cu noile semne. Nu mai purtați echipament impopistrat in toate felurile, respecți-va ținuta, statutul . Mai avem putin si venim îmbrăcați ca la fabrica .

  3. Antim says:
    May 26, 2020 at 1:28 pm

    Urma scapa turma. Adica, exact precum de obicei, noi si cu MAI am ramas de caruta. Atunci cand se va putea la ei, se va putea si la noi. La urma. In acest timp, cei din MApN, SRI, STS si altii, se bucura de drepturile legale. Cat despre 50 la suta, decat sa imi fie bagat pe gat, fortat, chiar daca am sau nu nevoie, mai bine dati-mi dreptul legal, daca merit. Desigur, atunci cand Coarna trebuia criticat, nu ezitam sa o fac, din punctul meu de vedere. O zi buna, va dorim!
    https://www.snppc.ro/26-05-2020-solicitare-pentru-acordarea-titlului-de-specialist-de-clas-asemenea-celorlalte-structuri-din-familia-noastr-ocupa-ional-bd10326

  4. Agent ploiesti says:
    May 26, 2020 at 8:23 pm

    Off topic, dar am.nevoie de clarificare: in timp ce la nivel de unitate se aduc acuze ca la nivel inalt se intamplau niste matrapazlacuri in Fsanp, acestea fiind constatate si stand la baza cererii de iesire a sindicatului local de sub obladuirea Bucurestiului, inteleg totusi ca Fsanpul mare s-a debarasat de cateva unitati rauplatnice. E adevarat? Noi care am.cotizat am ramas in afara acordului colectiv de munca?

    1. Sorin Dumitrascu says:
      May 28, 2020 at 8:38 pm

      Din pacate, da. Unii se luptau pentru neveste in loc sa se lupte pentru membrii de sindicat. Pana la urma si-au luat sindicatul pe nume propriu si n-au mai platit cotizatie. Am fost nevoiti sa-i suspendam, dupa care au cerut dezafilierea. Tot pe persoana fizica.

  5. SS says:
    May 27, 2020 at 10:15 am

    Buna ziua! Vroiam sa va intreb daca aveti informarii cu privire la o data estimativa privind sesiunea de mutari? Multumesc!

    1. Sorin Dumitrascu says:
      May 27, 2020 at 1:40 pm

      Nu s-a stabilit inca.

Comments are closed.

Comentarii

  1. Pop on Radu Marinescu și Bogdan Burcu pun tunurile pe corupția din Poliția Penitenciară. Impostorii țipă de frică, slugile tremură că pierd ciolanele.October 1, 2025
  2. Doru on Radu Marinescu și Bogdan Burcu pun tunurile pe corupția din Poliția Penitenciară. Impostorii țipă de frică, slugile tremură că pierd ciolanele.October 1, 2025
  3. intreb, nu dau cu parul on Realitatea din pușcării care nu mai poate fi ascunsă. Cultul personalității orchestrei de pe Titanic vs. Realitatea din teritoriu. Păzea, icebergul, comandante!October 1, 2025
  4. Foame de bani on Realitatea din pușcării care nu mai poate fi ascunsă. Cultul personalității orchestrei de pe Titanic vs. Realitatea din teritoriu. Păzea, icebergul, comandante!October 1, 2025
  5. Raportu de garda on Radu Marinescu și Bogdan Burcu pun tunurile pe corupția din Poliția Penitenciară. Impostorii țipă de frică, slugile tremură că pierd ciolanele.September 30, 2025

Contact

Federația Sindicatelor din Administrația Națională a Penitenciarelor

str. Maria Ghiculeasa, nr. 47, sect. 2, Bucuresti,

Tel. 023761 | fsanp@fsanp.ro | www.fsanp.ro

Federația Sindicatelor din Administrația Națională a Penitenciarelor

Federația Sindicatelor din Administrația Națională a Penitenciarelor

Linkuri utile

  • Politica de confidențialitate
  • Termeni de utilizare
  • Contact

Copyright © 2025 .

Powered by PressBook WordPress theme